رهبران موفق این سه نکته را می دانند و شما نمی دانید

0
249
3 نکته رهبری موفق

نگاهی بیندازیم به برخی از پایه گذاران برند های بزرگ – Steve Jobs و Jeff Bezos – و شما متوجه یک شباهت میشوید:

آنها در کنار نفوذ و اعتبارشان الهام بخش و رهبر نیز هستند.این مهم نیست که شما چه کاری انجام میدهید یا چه چیزی میگویید که باعث میشود استخدامی هایتان و اعضای تیمتان به شما اعتماد کنند و به دید شما اعتماد داشته باشند – چیزی که مهم است این است که شما چه شخصیتی هستید.

بهترین رهبر ها یک اخلاق کاری بی نظیر و قدرت تصمیم گیری فوق العاده ای برای غلبه بر هر گونه مانع ای که بر سر راهشان وجود دارد دارند، در حالی که متوجه این هستند که آنها به داشتن تعامل و معاشرت با تیمشان به عنوان یک انسان نیاز دارند. شما بدون داشتن اعتبار و تعامل خاص انسانی نمیتوانید یک رهبر خوب باشید.

این مطالب سه کاری هستند که شما برای تبدیل شدن به رهبر بهتری باید انجام دهید.

  1. بیشتر گوش دهید

چیزهای بسیار کمی وجود دارند که از راه انداری یک کار، بیشتر استرس زا و فشار آور باشند. لحظه ای که تصمیم میگیرید یک جهش بزرگ انجام دهید و به یک کار آفرین و مؤسس تبدیل شوید، شما به سرعت زیر بار مسؤلیت های بی شماری خواهید رفت.

تعداد زیادی از کار آفرین ها تظاهر به رییس بودن میکنند و به دیکتاتور ها تبدیل میشوند‌، اجازه میدهند به دلیل این عنوان خوبشان فکر کنند که خودشان قاضی های بهتری هستند. به جای آن مثل یک مکالمه ی عادی معاشرت کنید. صحبت کنید، اما مهمتر از آن،گوش دهید.

به حرف های خودتان از بیرون گوش دهید. وقتی به طور مداوم گوشتان را به حرف های خودتان و دیگران باز میکنید، متوجه چیز هایی میشوید که میتواند باعث بهبودی در اوضاع تیمات شود به صورتی که نه تنها باعث میشود اعضای تیمتان خوشحال تر و پر کار تر باشند بلکه تاثیر مثبتی بر خط تولیدتان نیز میگذارد.

  1. رک و رو راست باشید

آیا تا به حال رییسی داشته اید که بسیار غیر قابل پیشبینی بوده باشد؟ به این معنا که هیچوقت نمیدانستید که اگر بخواهید از او سوالی بپرسید یا نظری بدهید رفتار و بازخوردش با شما چگونه خواهد بود؟ اگر به صورت صد درصد رک نباشید، اعضای تیمتان هرکاری میکنند که از مکالمه با شما دوری کنند.

اگر این دوری اتفاق بیفتد، شما به شدت نفوذ خود را از دست خواهید داد. یک رهبر قوی قابل دسترس و برای صحبت بسیار دوستانه و رک است.

یکی از ساده ترین راه ها این است که احساساتتان را رها کنید، مشکلات شخصی و حواس پرتی ها را بگذارید برای بیرون از محل کار.وقتی به محل کار قدم میگذارید، یا روز خود را با انجام کارهای محل کارتان شروع میکنید، چیز های دیگر که به ذهنتان می آید نباید برایتان مهم باشد. آنها را بگذارید تا روز کاریتان تمام شود و بعد به آنها رسیدگی کنید.

اتفاق برای همه رخ میدهد و ما همه با چیز هایی خارج از زندگی کاری و حرفه ای مان سر و کله میزنیم اما اینکه چگونه آن کارهایمان را تحت تسلط داشته باشیم و آنها را انجام دهیم چیزی است که بر چگونگی رهبر بودن ما تاثیر میگذارد.

وقتی به معاشرت بحث میرسد ثبات منطقی داشتن، لازم است – تیم شما باید بدانند که میتوانند هر وقت که میخواهند پیش شما بیایند و راجع به هرچیزی که میخواهند صحبت کنند – و این اعتماد از طریق رک و راست بودن بوجود می آید.

  1. به اعضای تیمتان موقعیت صحبت کردن بدهید

این بسیار مهم است که کاری کنید تا افرادتان هروقت که باید صجبت کنند و نیاز به صحبت آنها است احساس راحتی و معمولی داشته باشند. برای بحث های گروهی دقیقا به اندازه بحث های تک نفره مطمئن شوید که زمانی را برای بحث کردن اختصاص دهید. یک راه برای اینکه بتوانیم بحث و بازخورد را در جریان نگه داریم این است که یک عضو جدید را برای طرح سوال های درست، نظرات و نگرانی ها در آخر هر جلسه تعیین کنیم. Yosef Adelman مدیر عامل شرکت بازاریابی Falcon میگوید: ما متوجه شدیم که کارکنان بیشتر اوقات وقتی با کار کن دیگر به صورت مستقیم بحث میکنند، کمتر آزادانه صحبت میکنند و کمتر مخالفت میکنند.

موفقترین رهبر ها امروزه تصورات قوی دارند و به اعضای تیمشان اجازه صحبت میدهند و به آنها اجازه میدهند تا در این تصورات مشارکت کنند. با اجازه صحبت دادن به تیمتان، شما به آنها این اختیار را میدهید تا در باره ی همه ی چیزهایی که برای شرکتتان مفید و باعث رشد آن میشود مشارکت کنند.

در عین حال میتوانید از جلسه های نظر خواهی کارکنان استفاده کنید تا مکالمه ها را میان افراد تیمتان راحت تر کنید. اینها چیزهایی بسیار واضح هستند که باعث نظم و سازمان یافتن شما میشود.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید