۴ نشانه که تیم شما بیشتر به شما نیاز دارد

0
65
4 نشانه که تیم شما بیشتر به شما نیاز دارد

کار تمام­ شده، ولی چیزی که می­خواستید نیست

اگر می­بینید که خیلی­اوقات نتیجه­ی نهایی کار چیزی که می­خواستید نمیشه، این رو به عنوان یک نشونه در نظر بگیرید که کار رو در ابتدا درست محول نمی­کنید یا به میزان کافی درگیر کار نیستید، یا احتمالاً هر دو.

گذاشتن زمان کافی برای تبیین انتظارات در آغاز پروژه، و ماندن و چک کردن پروژه بعد از شروعش باعث میشه کار توی مسیر درست خودش بمونه، ایرادها هرچه زودتر رفع شن، و اگر نیاز باشه مسیر پروژه اصلاح شه. در ضمن، کارمندان از دوباره­کاری نفرت دارند. هرچه زودتر ایراد­ها را عنوان کنید کمتر خسته و عاصی می­شوند.

مطمئن نیستید که اعضای تیم نظر شما راجع به کارشان را می­دانند

اگر هر نظری، مثبت یا منفی، راجع به کار یکی از اعضای تیم دارید و او نمیداند، به میزان کافی ارتباط برقرار نمی­کنید. و این باعث می­شود کارمندان خوب احساس کنند به میزان کافی از آنها قدردانی نمی­شود، کارمندان معمولی فکر کنند در حد عالی کار می­کنند و کارمندان کم­کار پاسخ­گو نباشند.

4 نشانه که تیم شما بیشتر به شما نیاز دارد

نمی­دانید که کارمندان در مسیر رسیدن به اهداف بلند مدت هستند یا نه

شاید فکر کنید که اگر کارمندان در مسیر رسیدن به اهداف نباشند، به شما می­گویند؛ ولی بسیاری از افراد مدیران را در جریان چنین موضوعاتی (یا هرچیزی بیشتر از آنچه مدیر می­خواهد بشنود) قرار نمی­دهند. به­علاوه، چک نکردن مسیرشان به سوی اهداف، این پیام را می­دهد که اصلاً شما اهمیتی به این اهداف نمی­دهید.

باید حداقل سه ماه یک­بار یا در بعضی موارد ماهانه با هر کارمند راجع به روندشان به سمت اهداف بلند مدت صحبت کنید. حتی می­توانید نقاط عطف راه را مشخص و زمان­بندی کنید تا هردو بتوانید به راحتی متوجه شوید که پروژه کجا در حال خارج شدن از مسیر است.

به نتایج مطلوب نمیرسید

اگر در حوزه­ی بخصوصی از فرد خاصی نتایج مطلوبی نمی­گیرید، زمان آن است که بیشتر دخیل کار شوید که از نزدیک ببینید اعضای تیم چه می­کنند؛ راهنمایی های بهتری کنید؛ بفهمید چه تغییراتی باید انجام شود؛ و مطمئن شوید که حتماً انجام می­شوند.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید