استودیو بازی سازی 229

بازی استراتژیک نقشه گنج، برنده ایده طلایی گیم آپ شد

گیم آپ 2 آبادان

ورود گرم!

در گرمای آخرین ماه تابستان به همراه اعضای تیم استودیو بازی سازی و سرگرمی ۲۲۹ راهی آبادان، برزیل ایران! شدیم تا در رویداد گیم آپ آبادان شرکت کنیم. در هنگام ورود به شهر، گرمای هوا به قدری بالا بود که همه تیم، شوکه شدیم. این رویداد در سالن هتل کاروانسرا برگزار میشد، تیم های بازی سازی زیادی از نقاط مختلف ایران به این رویداد آمده بودند و همه در این مکان به دور میز های خود در گروه های ۵-۶ نفره نشستند. پس از معرفی دبیران علمی و اجرایی و همینطور مدیریت آموزش فنی و حرفه ای  استان بوشهر که میزبانی رویداد را نیز برعهده داشتند، مرحله معرفی ایده ها شروع شد ، ایده تیم ما بازی استراتژیک نقشه گنج بود. به همین دلیل تیم خود را تیم « نقشه گنج » نامگذاری کردیم.

 

معرفی طوفانی!

نوبت به معرفی ایده ها رسید. بچه ها تصمیم گرفتند که از تیم نقشه گنج ، من (مصطفی امینی) ، ایده را معرفی کنم. پس تلاش خودم را کردم که در مدت زمان کوتاه تعیین شده به خوبی ایده بازی استراتژیک نقش گنج را بیان کنم و خوشبختانه این اتفاق خوب افتاد و ایده نقشه گنج جزو ایده های منتخب قرار گرفت و این معرفی طوفانی ، فرصتی شد برای خلق و توسعه ایده نقشه گنج!

  • فیلم معرفی ایده ۱ دقیقه ای:

 

شروع شیرین!

علیرغم اینکه اعضای تیم نقشه گنج ، هر کدام وظایف خود را به‌درستی می‌دانستند اما با این حال به کمک اعضای خود تیم یک تقسیم وظایف درست انجام دادیم، چرا که زمان رویداد ، کوتاه بود و نیاز به مدیریت دقیق‌تری داشت. تفکر گروهی و تیمی، همواره یکی از شیرین‌ترین ویژگی های کار ما است و از طرفی بازی نقشه گنج هم یک بازی استراتژیک است که به صورت تیمی انجام می‌گیرد و موفق شدن انفرادی در این بازی تقریباً غیرممکن است.

گیم آپ شد

 

ارتباطات سازنده !

به دلیل وسعت زیاد و آزاد بودن سالن برگزاری رویداد، می‌توانستیم گروه های دیگر را نیز ببینیم و با اعضا و مدیران آنها صحبت کنیم و از مشورت و نظرات یکدیگر استفاده کنیم. خود این موضوع باعث شکل‌گیری ارتباطات سازنده زیادی بین اعضای گروه ما با اعضا و مدیران دیگر قرار گرفت. در جریان این رویداد تیم‌ها ضمن این که ایده‌های خود را می‌پروراندند ، به صحبت کردن و مشورت با گروه های دیگر نیز مشغول بودند و و این جوّ صمیمی و دوستانه، چیزی فراتر از یک رقابت برای این رویداد ایجادکرد. تا حدی که به معنای واقعی بحث رقابت در آن کم‌رنگ شده بود و همه اعضای تیم ها، به ارزشمندی ایده و یا تأثیرات موفق و مثبت  آن می‌اندیشیدند.

کار گروهی گیم آپ 2

 

جمع بندی شاعرانه!

پس از یک شروع شیرین زمان رو به اتمام بود و نیاز بود که تمام مباحث مطرح شده را در قالب یک طرح مدون و منظم شکل دهیم تا بتوانیم آن را برای داوران معرفی کنیم. مباحث مطالعات امکان سنجی ایده، بازاریابی ایده، مدل درآمدی، ساختارهای هزینه ای و تعیین حدود نقطه سر به سر و هزینه های ثابت و جاری پروژه و عملیات، از جمله مهم‌ترین عواملی بود که باید در تیم ها به آنها پرداخته می شد. تیم نقشه گنج با توجه به تجربه چند ساله خود، قادر به تعیین و برآورد تقریباً دقیق این موارد بود اما این حال برای نظم بخشیدن به این موارد و اولویت بندی آنها برای دفاع در مقابل داوران نیاز به یک همکاری و هماهنگی بیشتر بود. کاری که قرار بود انجام شود بیشتر شبیه شعر گفتن بود! نیاز بود تا از میان تمامی واژگان و ابیاتی که توسط تیم سروده شده بود به یک اجماع برسیم و شعر خود را باز آفرینی کنیم و در مقابل داوران بخوانیم. از طرف دیگر بحث جذابیت و کار تیمی ایده هم یک نکته ضروری بود. بنا بر این به دنبال ایده ای جذاب میگشتیم که بتوانیم به وسیله آن نظر داوران را جلب کنیم. یکی از اعضای تیم ایده ای را مطرح کرد که به نظر همه جذاب بود! بخشی از نریشن بازی نقشه گنج را قبل از شروع دفاع، در سالن پخش کنیم! این ایده تاثیر خود را گذاشت و توانستیم به خوبی ایده خود را مطرع و از آن در مقابل داوران دفاع کنیم.

  • پیشنهاد می کنیم فیلم این دفاع را ببینید:

 

ایده های طلایی!

بالاخره زمان آن اعلام نتایج فرارسید و داوران طی یک جمع‌بندی چند ساعته نظرات خود را به دبیر اجرایی رویداد اعلام کردند .همه شرکت‌کنندگان اضطرابی توام با شادی در دل خود داشتند و ما نیز ازین قاعده مستثنی نبودیم! بالاخره زمان موعود فرارسید و تیم نقشه گنج به عنوان تیم برنده رویداد و بازی استراتژی نقشه گنج به عنوان ایده طلایی رویداد معرفی شد. تیم ما با یک خوشحالی عمیق و دوست داشتنی و در میان تشویق شرکت کنندگان و دوستان جدیدمان تشویق شد و به جلو سن رفت تا لوح تقدیر ایده طلایی رویداد را در دومین رویداد ملی بازی سازی موبایل گیم آپ دریافت کند.

  • فیلم زمان اعلام نتایج داوران:

 

مسئولیت سنگین تر!

ضمن همه خوشحالی هایی که بابت دریافت این جایزه درون خود احساس میکردیم، مسئولیت خود را برای ساختن بازی های با کیفیت تر و جذاب تر برای کاربران عزیزمان بیشتر میدانیم و به شما قول میدهیم که در سال جاری ، دستاورد های بیشتر از ساخت و توسعه بازی های آنلاین تحت موبایل از استودیو سرگرمی ۲۲۹ شاهد خواهید بود و از ما بیشتر خواهید شنید…