استودیو بازی سازی 229

رویداد Levelup دو

نفرات برتر دومین دوره رویداد لول‌آپ

رویداد لول آپ چیست؟

لول‌‌‌آپ رویداد آنلاین یک ماهه‌ای است که در راستای توانمند سازی بازی‌سازان مستقل ایرانی توسط مجموعه فن‌افزار برگزار شده است. این رویداد ۱۷۴ تیم شرکت‌کننده در کنار ۲۱ مربی این رویداد مشغول تولید نسخه آزمایشی و قابل اجرای بازی‌های خود بودند.

این رویداد از یکم تیر ماه و با حمایت و پشتیبانی بنیاد ملی بازیهای رایانهای، دست‌اندرکاران بازی‌سازی که به عنوان مربی در این رویداد فعالیت می‌کنند، و دیگر فعالان حاضر در این بخش از صنعت پذیرای تیم‌های مستقل بازی‌سازی به صورت آنلاین بود.

روند برگزاری این مسابقه به گونه ای است که :” سرپرست و منتورهای مختلفی در این رویداد حضور پیدا می‌کنند. این افراد از بازی‌سازان مطرح کشور هستند که بازی‌های خوبی را راهی بازار کرده‌اند. تیم‌های شرکت کننده با توجه به نوع بازی خودشان زیر نظر یکی از منتورها قرار می‌گیرند تا بتوانند سوالات خودشان درباره‌ی روند ساخت بازی را از آن‌ها بپرسند. همچنین در جلسه‌ی داوری نهایی بازی هم فقط منتورها حضور خواهند داشت و باید از بازی خودشان دفاع کنند.”

البته تیم‌های شرکت کننده باید یک گروه باشند و هیچ یک از مراحل ساخت بازی نباید توسط نیروهای خارج از گروه ساخته شود. همچنین از آنجایی که این رویداد آنلاین خواهد بود، نیاز به حضور شرکت کننده‌ها در یک مکان خاص نیست. از اول تیر ماه با مراجعه به سایت در نظر گرفته شده برای این رویداد می‌توانید از شرایط شرکت در مسابقه باخبر شوید.

بازی‌های ارسال شده در این رویداد باید قابل بازی باشند. باید حداقل ۱۵ دقیقه از بازی تولید شود که بتواند اکثر ویژگی‌های گیم‌پلی را نشان دهد. البته باید بتوان این عنوان‌‌ها را بدون مشکل بازی کرد.

رویداد لول آپ ۲از تاریخ ۲۲ تیر الی ۱۶ شهریور برگزار شد

داوری رویداد

داوری توسط شرکت فن‌افزار انجام می‌شود و ملاک داوری وجود یک نسخه‌ی قابل بازی می‌باشد که حس و حال و فضای بازی را کامل نشان دهد. در واقع ایده‌آل این است که چیزی در حدود ۱۵ دقیقه از بازی نهایی با تمام جزییات ساخته شود (Vertical Slice). خلاقیت و نوآوری در ایده‌ی بازی و کیفیت خوب ساخت و جذابیت از معیارهای اصلی داوری هستند. بازی‌هایی که به عنوان بازی مستقل حرف نویی برای گفتن داشته باشند و بتوانند در صنعت بین‌المللی رقابت کنند. یک اجرای خوب از ایده‌های کپی برداری شده از بازی‌های دیگر مد نظر نمی‌باشد.

جذابیت نسخه قابل بازی

کیفیت فنی نسخه قابل بازی

تحویل خروجی‌های هر مرحله در زمان مشخص شده

تیم استودیو بازی سازی ۲۲۹ در رویداد لول آپ ۲

تیم ۲۲۹ با بازی آذران در این رویداد حاضر شد که اعضای تیم ۲۲۹ را نفرات زیر تشکیل دادند:

نامسمت
مصطفی امینیکارگردان و تهیه کننده
کامران گلشاهیکارگردان هنری
احسان صابریبرنامه نویس
امیر صلحیآهنگ ساز
مهسا اسبوییطراح رابط کاربری
مصطفی شاکریانیماتور

بازی آذران تیم ۲۲۹ در رویداد لول آپ ۲

شرح کلی گیم پلی پس از ورود به بازی، به حسابی که ساخته اید وارد میشوید. دوستانتان آنلاین نیستند، پس میخواهید D که تکنفره از مسابقه ی لذت ببرید. شخصیت و افسون های موردنظر مربوط به آن را انتخاب eathmatch میکنید و فایند مچ میزنید.

سپس همراه پنج نفر دیگر، وارد محیط مسابقه میشوید. محیط بازی به دو بخش، امن (میانه) و ناامن (آنسو) تقسیم شده است. امن/میانه آنجائی است که شما و دیگر بازیکنان میتوانید آزادانه گشت بزنید و باهم مبارزه کنید؛ اما زمانی که در بخش ناامن/آنسو بیافتید، هر ثانیه بخشی از جان شما کم میشود.

شما  میشوند، به Cooldown ) که هرکدام پس از استفاده تا مدت کمی spell( باید با استفاده از افسونها بازیکنان دیگر ضربه بزنید. میتوانید آنان را با همین افسونها به بخش آنسو هل بدهید تا زودتر به مرگ نزدیک شوند. تمام تلاشتان را باید بکنید که با کشتن دیگران، به میزان معینی از امتیاز که برای همه مقدور شده است برسید تا برندهی بازی معرفی شوید؛ و باید در نظر داشته باشید که با هر بار کشته شدن، مقداری از امتیاز بهدستآمده، کم میشود.  . و جعبه امتیاز به شما داده میشود xpپس از بردن، میزانی

اختتامیه رویداد لول آپ ۲

مراسم اختتامیه و اهدا جوایز به نفرات برتر رویداد لول‌آپ روز پنجشنبه ۲۲ شهریور برگزار شد.

محل برگزاری مراسم: تهران – خیابان شریعتی – خیابان یخچال – جنب پارک موزه‌ آب – سینما پردیس قلهک

زمان برگزاری مراسم: روز پنجشبه ۲۲ شهریور از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۷:۴۵

با برگزاری مراسم اختتامیه دومین دوره رویداد لول‌آپ (Level Up 97) نفرات برتر این رویداد به شرح زیر معرفی شدند.

رتبه نخست: بازی «Ebgat» از تیم«Dream Drawing Desk»

رتبه دوم: بازی «Hide & Sick» از تیم «Drop by Drops»

رتبه سوم: بازی «هفت‌سنگ» از تیم «درخت سفید»

تیم‌هایی که مورد تقدیر داوران قرار گرفتند:

– بازی «آذران» از تیم«سرگرمی ۲۲۹»

– بازی «Rival Run» از تیم«داتوره»

– بازی «Greedy Midget» از تیم«Fat Cheetah»

– بازی «Deft Rage» از تیم«darkfuture»

– بازی «Warriors Car» از تیم«بالهای سبز»